Sledovat
Perinbaba
online

Perinbaba
  Trailer k pořadu Perinbaba Trailer
Přehrajte si Perinbaba online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 143 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 100 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 199 Kč měsíčně.

Informace o pořadu

Povedený pohádkový příběh natočený na motivy pohádek bratří Grimmů.
Na začátku zachrání Paní Zima malého Jakubka ze spárů smrti, protože se jí líbí, že se nebál ani samotné zubaté. Vezme jej k sobě, aby jí pomáhal natřásat velkou peřinu, kterou dělá na zemi sníh. Přes neplechy, které rozpustilý chlapec působí (například chumelenici na poušti), má kouzelná Perinbaba Jakuba ráda a pomáhá mu i poté, co opustí její sídlo a vydá se mezi lidi, kam jej přitahuje láska ke krásné Alžbětce. Než však budou moci vystrojit svatbu, čeká Jakuba i Alžbětku ještě nejedno trápení se zlou macechou a její dcerou Dorou, a také se smrtí, která po Jakubovi stále pase.

Žánr: Pohádka
Režie: Juraj Jakubisko
Hrají a postavy: Giulietta Masinaová (Perinbaba / Lady Winter), Petra Vančíková (hospodyně), Tobias Hoesl (harmonikář Jakub), Soňa Valentová (nevlastní matka), Pavol Mikulík (otec), Milada Ondrašíková (Dora)
Rok výroby: 1985
Hodnocení: 76 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 7.8.2022 15:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko