Sledovat
Chytrá horákyně
online

Chytrá horákyně
  Trailer  k pořadu Chytrá horákyně
Přehrajte si Chytrá horákyně online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 157 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 100 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 1 Kč měsíčně.

Informace o pořadu: Chytrá horákyně

Pohádka o hádankách a chytré dívce, která si oblečená neoblečená přijela nepřijela získat srdce mladého krále.
Jeden chudý sedlák neměl nic, jen moc chytrou dceru. Ta přechytračila i samotného krále a získala si tak jeho srdce. Když však radila poddaným, jak se domoci práva, začaly problémy.

Originální název:

Die kluge Bauerntochter

Žánr: Pohádka, Rodinný
Hrají a postavy: Anna Maria Müheová (farmářova dcera), Maxim Mehmet (král), Sunnyi Mellesová (královna matka), Rolf Kanies (Hofrat von Müller), Katharina Heyer (sestřenice), Daniel Zillmann (bratranec)
Země: Německo
Rok výroby: 2009
Hodnocení: 65 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Nova Cinema 16.3.2024 10:40

Recenze uživatelů:

Chudý rolník, který nemá půdu, osije na radu chytré dcery střechu své chalupy, čímž vzbudí pozornost mladého krále, a díky tomu si od něj vyprosí malé políčko. Mezitím na pozvání královny, která by mladého krále chtěla už konečně oženit, přijíždí princezna Eulalie. Král, který nejraději pozoruje hvězdy a víc než na urozenosti mu záleží na chytrosti, však princeznu odmítne, protože mu připadá stejně hloupá jako všech dalších jedenáct princezen, které se o něj už ucházely. Na přímluvu laskavého rádce však předvolá rolníkovu dceru, aby se přesvědčil o její chytrosti. Slíbí jí, že propustí jejího otce a vezme si ji za ženu, pokud splní jeho úkol a ani ve dne ani v noci za ním přijede nepřijede na návštěvu oblečená neoblečená, s dárkem a bez dárku. Dívka si s tím hravě poradí a začne se chystat svatba.
60% LucicekF
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina