Nicolas Vanier

scénárista|režisér|herec
Více než čtvrt století Nicolas Vanier křižoval divokou alpskou přírodu. Z jeho výprav po horách vzniklo mnoho povídek, románů a dokumentárních filmů. Kouzlo dobrodružství se musí nezbytně pojit s absolutním respektováním přírody a lidí, kteří v ní žijí.Jeho dětské sny se prolínají s příběhy J.F.Coopera, Jacka Londona a jejich světem, Indiány, zálesáky, divokými zvířaty, velkými sněhovými pláněmi, často i nehostinnými krajinami, které podněcují chlapcovu představivost při jeho četných výpravách do přírody. Ani jako dospělý neztrácí nic ze svého okouzlení tímto světem.

Více

Potom přichází den, kdy se vydává na svou první velkou výpravu - vlakem jede až do Kiruny v Laponsku, kde je pro něj úžasným zjevením krajina za severním polárním kruhem... Krátce pracuje jako přístavní dělník v Le Havre a poté odlétá do Québecu a z Sherfeville se vydává v kanoe do Ungavské zátoky, v ústí Hudsonova zálivu, kde poznává montagneské Indiány. Poté se vydává na 7000km dlouhou výpravu, která jej zavádí z Wyomingu do Beringovy úžiny: cestuje na koni, se psím spřežením a objevuje přitom Labrador s jeho stády jelenů karibu, Sibiř a její obyvatele, Evenky, kočovníky chovajícími soby, Mongolsko a Severní ledový oceán. Velké severské pláně jsou zdrojem pro jeho povídky i dokumenty. Podle Nicolase tvoří člověk a příroda jeden celek, a toto pojetí má stále větší naléhavost, aby si dnes lidé uvědomili konečně své destruktivní šílenství. Další velkou výzvou je Bílá Odysea, expedice dlouhá více než 8000km, z aljašského Skagway do Québecu, zážitek z nejslavnějších závodů psích spřežení Yukon Quest, a nakonec, jako splnění posledního dobrodružného cestovatelského snu, Sibiřská odysea, kdy zdolává obrovskou vzdálenost mezi jezerem Bajkal a Moskvou, sám, jen se psím spřežením..Všestranně se věnuje ochraně přírody, je rovněž mimo jiné patronem projektu « Škola v akci ! », pod záštitou Ministerstva školství, s cílem podporovat ekologii a udržitelný rozvoj v rámci školní výuky.

Méně
Přehrajte si filmy a seriály od Nicolase Vaniera kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 301 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály od Nicolase Vaniera připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina