Stanislav Zindulka

actor
Stanislav Zindulka - Volavka
Stanislav Zindulka - Volavka
Born: 5.5.1932, Jilemnice, Československo
Death: 14.3.2019, Praha, Česká republika (86 years)
Narodil se 5. května 1932. K herectví ho přivedli nejen jeho rodiče, kteří hráli ochotnické divadlo, ale i jeho nos. Divadlo a divadelní šatny mu totiž natolik zavoněly, že se z toho prostě musela stát láska na celý život. Na prknech, která znamenají svět, stál poprvé už v pěti letech. Od té chvíle jde až do dneška téměř z role do role. More

Po absolvování pražské DAMU hrál 12 let v Hradci Králové, poté 22 let v Divadle bratří Mrštíků a při tom dlouhá léta spolupracoval i s loutkovým divadlem Radost. Vedle herectví se v Brně věnoval také pedagogické činnosti. Na tamější konzervatoři učil v letech 1968 - 1975, kdy musel ze školy odejít z politických důvodů. Pro špatný kádrový profil nemohl dlouho vystupovat ani na pražských divadelních scénách. To se změnilo v roce 1989. Z Brna odešel do Městských divadel pražských, kde odehrál 5 sezon. Od roku 1994 je členem pražského Činoherního klubu, vedle toho také často hostuje.

V roce 2001 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za ztvárnění Edy v Babím létě. Less
Awards:
  • Czech Lion, 2001, actor in a supporting role, Babí léto
Play programs starring Stanislav Zindulka wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 496 of movies and 144 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 199 Kč!

programs starring Stanislav Zindulka ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Yкраїнська Yкраїнська