Marc Forster

producer|director|actor|scriptwriter
Marc Forster
Born: Ulm, Bavaria, Německo
Height: 188 cm
V roce 2001 se zařadil mezi přední hollywoodské režiséry svým filmem Ples příšer, který oslavil velký úspěch u diváků i filmové kritiky. Jeho debutem byl snímek Everything Put Together, na němž se podílel také jako spoluscénárista. Psychologický horor s Radhou Mitchell v hlavní roli měl premiéru v roce 2000 na filmovém festivalu Sundance a přinesl Forsterovi cenu Independent Spirit Award. Jeho teprve druhý film Ples příšer byl nominován na dva Oscary, přičemž jednoho z nich si odnesla Halle Berry za výkon v jeho hlavní roli.

Forster se narodil v Německu a vyrostl ve Švýcarsku. V USA studoval v letech 1990-1993 filmovou školu při New York University. Po natočení dvou krátkých dokumentů pro evropské televize se v roce 1996 přestěhoval do Los Angeles.
Play movies made by Marc Forster wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 489 of movies and 144 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 199 Kč!

movies made by Marc Forster ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Yкраїнська Yкраїнська