Film
Krokodýl Dundee

Film Krokodýl Dundee
  Trailer  for movie Krokodýl Dundee
This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 156 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Try Lepší.TV for 1 Kč for 10 days without commitment. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 1 Kč !

About movie: Krokodýl Dundee

Prožít pořádné dobrodružství na vlastní kůži a ještě se při tom bláznivě zamilovat, to se každému nepovede. Asi záleží na tom, na jak šťastné planetě jste se narodili. Úspěšná reportérka Sue Charltonová z newyorského časopisu Newsday přijíždí do australské buše, aby uskutečnila rozhovor s Michaelem Dundeem, který se proslavil lovem krokodýlů. Chce ho ohromit znalostmi z civilizace. Brzy musí sama dokázat, že se o sebe dokáže postarat v jiném prostředí. Při tom Sue pochopí, že vedle neobyčejného Michaela může najít více než dobrodružství. Dundee k Sue také není chladný, a tak se spolu brzy ocitnou v .džungli velkoměsta.

Orig. title:

Crocodile Dundee / 'Crocodile' Dundee

Directed by: Peter Faiman
Starring: Paul Hogan (Michael J. Dundee), Linda Kozlowski (Sue Charltonová), John Meillon (Walter Reilly), David Gulpilil (Neville Bell), Ritchie Singer (Con), Maggie Blinco (Ida)
Country: Australia, USA
Year: 1986
Score: 66 %
Broadcasted on: Prima Cool
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine