Watch movie
Cesta hlubokým lesem
online

Film Cesta hlubokým lesem
This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 131 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 199 Kč !

Movie information

Příběh dvou přátel komunistů, z nichž jeden odchází jako tajemník na okresní výbor KSČ a druhý zůstává na vesnici jako stranický agitátor. Při velmi složitém procesu združstevňování vesnice se názory obou přátel dostávají do střetu. Boj těchto rozdílných názorů skončí pro jednoho z nich tragicky. Základní myšlenkou filmového příběhu je vztah stranických funkcionářů k bezpartijním, myšlenka odpovědnosti komunistů v bývalém socialistickém státě. Autoři to formulovali: Toto je příběh, který se stal. Stal se před mnoha lety. Je to příběh pohorské vesnice a strmé cesty, která k ní vede, a nevelké pily, jejíž vysoký hlas je za jasného dne slyšet až sem. Je to příběh mnoha obyvatel, kteří zde žijí a několika, kteří už naživu nejsou. Budeme ho vyprávět tak, jak jsme ho prožili a prožil ho každý z nás.

Genre: Drama
Directed by: Štěpán Skalský
Starring: Mojmir Fasung (Cyril Ježek), Jan Kacer (Rudolf Tesařík), Ilja Prachar (Baltazar), Jaroslav Moucka (Havran), Marie Drahokoupilová (Anička), Václav Lohniský (Kozinek)
Screenplay: Jaroslav Dietl
Country: Czechoslovakia
Year: 1963
Score: 76 %
Play this program broadcasted on channel Film Europe + at 21.1.2022 18:35
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia