Anděl Páně 2

Anděl Páně 2
  Trailer for Anděl Páně 2 Trailer
This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 152 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Try Lepší.TV for 1 Kč for 10 days without commitment. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 1 Kč !

Program information

Popletení braši jsou tentokrát vysláni z nebe na zem, aby našli jablko poznání, které se sem jejich přičiněním z nebe zakutálelo. Netuší, že v předvečer svátku svatého Mikuláše se to na zemi čerty a anděly jen hemží a najít pravé jablko nebude vůbec snadné, zvlášť když musí čelit pozemskému mikulášskému gangu. Kromě toho se oba hrdinové zamilují do půvabné švadleny Magdaleny a dostanou se do sporu s jejím zlým šéfem a majitelem krejčovství Košťálem.

Directed by: Jirí Strach
Starring: Ivan Trojan (angel Petronel), Jirí Dvorák (devil Uriah), Vica Kerekes (Magdalena), Anna Ctvrtnícková (Anezka), Jiří Bartoska (God), Bolek Polívka (Alois Kostál)
Country: Czech Republic
Year: 2016
Score: 74 %
Broadcasted on: ČT1
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Українська Українська