Brian Helgeland

scriptwriter|director|producer|actor
Brian Helgeland
Born: 17.1.1961, Providence, Rhode Island, USA (63 years)
Height: 192 cm
Birthname: Brian Thomas Helgeland
Získal ceny Academy Award, Broadcast Film Critics, National Society of Film Critics, Writers Guild, a Bosten, Florida, Los Angeles, Texas a New York Critics Awards, a nominaci na Golden Globe Award za scénář k filmu L.A. Přísně tajné, který společně napsal s Curtisem Hansonem.

Původně rybář z New Bedford, Massachusetts, Helgeland změnil povolání "po velké bouři na moři v den Díkůvzdání 1985" a začal psát scénáře. Brzy poté, co se přestěhoval do Los Angeles (1986). More

Pro společnost Warner Bros nejprve napsal společně s bratry Wachovskými scénář akčního thrilleru Nájemní vrazi, aby si udělal jméno především scénářem filmu L.A. Přísně tajné. Mezi jeho další filmy, ke kterým napsal scénář jmenujme snímky Spiknutí, nebo The Postman: Posel budoucnosti. Pro menší filmové společnsti napsal scénáře k filmům Noční můra v Elm Street IV: Dítě snu, 976 Předvolba zla a Dálnice do pekla.

Jako režisér je podepsán především pod filmy Odplata a Příběh rytíře. Less
Awards:
  • Oscar, 1997, adapted screenplay, L.A. Confidential
Play movies and series made by Brian Helgeland wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 492 of movies and 156 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 249 Kč!

movies and series made by Brian Helgeland ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine