Brendan Fraser

actor|producer
Brendan Fraser - Looney Tunes: Back in Action
Brendan Fraser - Looney Tunes: Back in Action
Born: 3.12.1968, Indienapolis, Indiena, USA (55 years)
Height: 191 cm
Birthname: Brendan James Fraser
Narozen v Indianopolisu, vyrostl v Evropě a v Kanadě. Ve dvanácti letech, kdy žil s rodiči v Londýně, začal navštěvovat divadlo. Chodil do střední školy v Torontu na Upper Canada College a herectví vystudoval na herecké konzervatoři Cornish College of the Arts v Seattlu.

Nedávno dokončil u nás již uváděný výpravný film "Smlouva s ďáblem", kde hraje po boku Liz Hurleyové neohrabaného mladíka, který se upíše ďáblici, aby získal milovanou dívku. Dalšími filmy z nedávné doby jsou "Monkey Bone" (režisér Henry Selick), "Drsňák Dudley" a "Dožeň co se dá!" (u obou je režisérem Hugh Wilson). Pozoruhodnou postavu si zahrál ve filmu "Bohové a zrůdy" (r. Bill Condon). Následují filmy "Frankenstein" (r. James Whale), "Dívka snů" (r. Jim Robinson). More

Fraser se těši přízni diváků za velkofilm společnosti Walta Disneye "Král džungle" (r. Sam Weisman), kde hraje něžného opičího muže, který se dostává do nesnází k vůli lásce a civilizaci.

Divadelní role ve hře Johna Patricka Shanleye "Čtyři psi a kost" v režii Lawrence Kasdana mu rovněž přinesla řadu uznání. Vystupuje též na scéně divadla v Seattlu. Less
Awards:
  • Oscar, 2022, actor in a leading role, The Whale
Play movies and series starring Brendan Fraser wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 318 of movies and 153 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 229 Kč!

movies and series starring Brendan Fraser ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine