Torkel Petersson

actor|scriptwriter
Born: 19.8.1969, Lund, Skĺne lan, Švédsko (54 years)
Height: 192 cm
Birthname: Ola Torkel Petersson
Od předsedy školní samosprávy po filmovou hvězdu - Torkel Petersson je na filmovém plátně hezkým, ale "impotentním" uklízečem parků. Torkel Petersson se narodil v roce 1969, vystudoval hudební gymnázium v Lund a chtěl se stát operním zpěvákem.

To se mu však nesplnilo. Místo toho se ocitl prostřednictvím stockholmské konzervatoře v Městském divadle v Göteborgu, kde v současné době také ztvárňuje jednu z hlavních rolí ve hře DOM (ROZSUDEK)."Je důležité vyprávět o životě obyčejných lidí, zabývat se složitými tématy s lehkostí a s humorem", říká Torkel. "A to Honem! Honem! splňuje. More

Mnoho režisérů si to příliš komplikuje. V podstatě jde přece o sdělení nějakého poselství, místo toho se snaží vytvořit něco, co by podle nich mohlo zaujmout kulturní kruhy. Bylo by lepší, kdyby lidé v této branži více poslouchali své srdce a důvěřovali svému úsudku."

Rozhovor s Torkelem Peterssonem

Co je zábavnější, film nebo divadlo?

"Film, s filmem jsem vyrůstal. Divadlo je jakoby kulturou na vyšší úrovni. Kromě toho je film hmatatelný, zůstane tady jako výsledek vaší práce, který můžete ukázat a být na něj hrdý. Divadlo je pomíjivé. Když jde opona dolů, člověk se smíšenými pocity radosti i zděšení pochopí, že už je to pryč a nic tu nezůstane. Zároveň však divadlo dokáže působit neuvěřitelně silně.

Divadlo umožňuje bezprostřední kontakt mezi hercem a divákem, a může se tak přiblížit lidem mnohem víc než film."

Torkelovým snem však není Hollywood ani Ingmar Bergman, ale možnost ztvárnit postavu skanského (Skane je oblast na jihu Švédska), mentálně postiženého chlapce, který se potlouká po předměstích a odhaluje celou hnilobu společnosti.

Rád by také vyzkoušel režii a jeho velkým vzorem je dánský režisér Nicolas Winding Refn, který natočil filmy PUSHER a BLEEDER.

HONEM! HONEM! se nezaměřuje, jako například DET NYA LANDET (Nová země), na rozdíly mezi novými a původními obyvateli Švédska, což Torkel, který má mnoho kamarádů s cizím původem, považuje za správné.

"I když tady máme problémy segregace, tak díky jednostrannému obrazu, který poskytují média, vznikne naplňující se proroctví. Chcete slyšet a vidět jen to špatné - máte to mít.

Politikové musí spolupracovat jak s přistěhovalci, tak se Švédy a společně najít fungující řešení společné budoucnosti. Je jasné, že každý chce žít mezi lidmi, které zná, proto se spousta imigrantů stěhuje do oblastí, kde žijí jejich krajané, což nemusí být vždy jen negativní.

Vezměme si například Afriku. Všichni si myslí, že je tam jen válka, hladomor a plačící děti, ale ve skutečnosti tam většina žije obyčejným životem.

A tak je to i s předměstími."

Jak se člověku podaří zůstat nohama na zemi, když se mu dostane tolik chvály jako tobě?

"Nečetl jsem mnoho recenzí. Ale sám vidím snadněji své slabiny než klady.

Velká sebedůvěra dokáže pomoci v mnoha situacích, ale zároveň tě může oblbnout a pak ani nevíš jak, a plaveš ve své ohavné, samolibé omáčce.

To se mně nikdy nestane", usmívá se Torkel Less
Play movies and series starring Torkel Petersson wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 508 of movies and 156 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 249 Kč!

movies and series starring Torkel Petersson ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine