Steven Soderbergh

producer|director|cameraman|actor|scriptwriter|composer
Steven Soderbergh
Born: 14.1.1963, Atlanta, Georgia, USA (59 years)
Height: 183 cm
Birthname: Steven A. Soderbergh
Narodil se v Louisianě. Filmem se zabývá už od 13 let, postupně začal točit krátké filmy a psát scénáře.

Jeho první celovečerní film "Sex, lži a video" získal v roku 1989 Zlatou Palmu v Cannes. Další film "Sex, lži a Kafka", s Jeremy Ironsom v hlavní roli, byl situovaný do Prahy po první světové válce.

Následovaly další filmv - "King of the Hill", "The Underneath", "Schizopolis", "Gray´s Anatomy", anebo "Out of Sight" - česky "Zakázané ovoce", s Georgem Clooneym a Jennifer Lopezovou.

Film "Erin Brockovich", s Julií Robertsovou v hlavní roli, nekonvenční drama, založené na skutečném příběhu, vydělalo už přes 250 mil. USD a přineslo Julii Robertsové Oscara.

Momentálně dokončuje film "Ocean´s Eleven", v němž hrají George Clooney, Matt Damon, Brad Pitt a Julia Robertsová.

Laura Bickfordová: More

"Hned jak jsem jak jsem začala jednat s producentem seriálu, šla jsem s veškerými poznámkami za Stevenem Soderberghem a nabídla mu, aby film režíroval. Už tehdy jsem byla přesvědčená, že je pro Traffic ideálním režisérem, protože dokáže vyprávět propletené příběhy s rozličnými časovými rámci.

Steven Soderbergh:

"O toto téma jsem se zajímal už dost dlouho, ale nebyl jsem si jistý formou. Nikdy jsem nechtěl točit film o narkomanech. Když ale Laura přišla s nápadem udělat film podle seriálu Traffik, který jsem před lety viděl, věděl jsem, že s takovým tvarem bych dokázal pracovat."

"Drogy jsou jedním z hlavních témat současné společnosti. Každý zná někoho, kdo se s nimi zapletl. Zdá se, že je to ve vzduchu a každý o tom mluví."

" Mám rád herce a rád s nimi pracuji. Myslím, že většina z nich zná radost, pocházející ze samotného faktu spolutvorby filmu. Film je všechno, co nám nakonec zůstává. Kazeta nebo DVD na polici pro mě nic neznamená. Zůstanou jen ty měsíce, které jsem strávil s herci a se štábem, takže mi záleží na tom, aby všichni odcházeli s pocitem, že udělali dobrou věc. Skutečně jsem se snažil, abychom z toho všichni měli radost. Nakonec, byl to i kus mého života..." Less
Awards:
  • Oscar, 2000, director, Traffik
Přehrajte si movies made by Steven Soderbergh kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 1 479 filmů a 133 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

movies made by Steven Soderbergh ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia