Russell Crowe

actor|director|producer|scriptwriter
Russell Crowe - No Way Back
Russell Crowe - No Way Back
Born: 7.4.1964, Wellington, North Island, Nový Zéland (58 years)
Height: 180 cm
Birthname: Russell Ira Crowe
Získal tři následné nominace na Oscara za své výkony ve filmech: The Insider (2000), Gladiátor (2001) a Čistá duše (2002). Oscara získal za svůj výkon v roli Maxima, římského gladiátora ve filmu Ridleyho Scotta Gladiátor. Za tuto roli získal mnoho dalších poct, včetně cen od the Broadcast Film Critics.

Ve filmu Rona Howarda Čistá duše, Crowe mistrně zosobnil Johna Forbese Nashe, Jr. nositele Nobelovy ceny. Tato role mu přinesla třetí nominaci na Oscara a mnoho dalších cen.

V roce 1993 debutoval v Americe westernem The Quick and the Dead, s Genem Hackmanem a Sharon Stoneovou a dále hrál ve filmu Virtuosity, spolu s Denzelem Washingtonem. K jeho dalším filmům patří: Heaven´s Burning, Breaking Up, Rough Magic, ... More

Narodil se na Novém Zélandě, vyrůstal v Austrálii, kde byl také vyznamenán za své filmové umění. Tři roky po sobě byl oceněn Australským filmovým Institutem (AFI), poprvé v roce 1991, nominací v kategorii nejlepšího herce za výkon ve filmu The Crossing. Následujícího roku, získal cenu za nejlepší mužskou vedlejší roli ve filmu Proof a v roce 1992 obdržel cenu za nejlepší mužský herecký výkon od AFI a Australian Film Critics za své herectví v kontroverzním filmu Romper Stomper. V roce 1993 byl na filmovém festivalu v Seattlu jmenován nejlepším hercem za svůj výkon v obou filmech: Romper Stomper a Hammer Over the Anvil. Crowe žije v Austrálii. Less
Awards:
  • Oscar, 2000, actor in a leading role, The Gladiator
Play movies starring Russell Crowe wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 371 of movies and 147 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 229 Kč!

movies starring Russell Crowe ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Yкраїнська Yкраїнська