Richard Gere

actor|producer
Richard Gere - Dr. T a jeho ženy  /  Doktor T a jeho ženy
Richard Gere - Dr. T a jeho ženy  /  Doktor T a jeho ženy
Born: 31.8.1949, Philadelphia, Pennsylvania, USA (74 years)
Height: 179 cm
Birthname: Richard Tiffany Gere
Humanista, herec a držitel Zlatého Glóbu, Richard Gere je jedním z nejznámějších a nejváženějších herců své generace.

Narodil se ve Philadelphii, své umělecké sklony projevil již v mladém věku - hrál na mnoho hudebních nástrojů a na vysoké škole skládal hudbu. Studoval na Massachusettské univerzitě v Amherstu, ale kvůli herectví ze školy odešel a v roce 1973 získal hlavní roli Dannyho Zuky v rockovém muzikálu Grease. Následující roky strávil v Provincetown Playhouse a Seattle Repertoary Theatre a hrál v mnoha New Yorských hrách.

V roce 2003 si Gere vyzpíval a vytančil svoji cestu na velké plátno ve skvěle hodnocené filmové adaptaci Chicago (2002), kde ztvárnil nechvalně známého právníka Billy Flynna. V lednu 2003 získal Gere za Chicago svůj první Zlatý Glóbus pro nejlepšího herce v muzikálu a komedii. More

Mimo filmové plátno je Gere skvělý pianista a hudební skladatel. Aktivně je zapojen do vývojových projektů a sám produkoval filmy Mrazivá vášeň, Mr. Jones a Návrat Sommersbyho. Gere rád cestuje, již několikrát navštívil Indii, Nepál, Zanskar a Tibet, Mongolsko a Čínu. Je skvělý fotograf. Studuje Buddhismus a je přítelem Dalajlámy. Jeho první kniha, Pilgrim, je sbírkou fotografií, které zobrazují jeho 25 let dlouho cestu k Buddhismu. Úvodní slovo napsal Dalajláma a kniha je Gereovým osobním pohledem na tento starý a záhadný svět.

Gere je také kontroverzním zastáncem lidských práv, zakladatelem nadace Gere Foundation, která přispívá na mnoho projektů zdravotních studií a lidských práv a zvláště se věnuje podpoře povědomí o Tibetu a jeho ohrožené kultuře. V roce 1987 se stal Gere zakládajícím členem Tibetského Domu v New Yorku. Později se stal aktivním členem představenstva Mezinárodního Tažení za Tibet ve Washongtonu D.C. a v roce 1996 se stal jejím předsedou. Less
Play movies and series starring Richard Gere wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 504 of movies and 156 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 249 Kč!

movies and series starring Richard Gere ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine