Film
Pan Church

Film Pan Church
  Trailer  for movie Pan Church
This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 156 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Try Lepší.TV for 1 Kč for 10 days without commitment. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 1 Kč !

About movie: Pan Church

Henry J. Church je všestranně nadaný chlapík. Ze všech věcí, kterým se mohl věnovat, si vybral vaření. A je v tom opravdu dobrý. Pokud ale nevaří, tak maluje. Když nemaluje, zahradničí a když se nemotá v zahradě, hraje na piáno. Podle jeho slov je klíčem k úspěšnému vaření jazzová muzika. No a právě skrze vynikající jídlo připravené jeho zázračným umem a laskavým srdcem začíná příběh nádherného přátelství s malou Charlotte Marie Brooks v Los Angeles roku 1971.

Orig. title:

Mr. Church

Genre: Drama
Directed by: Bruce Beresford
Starring: Brittany Robertson (Charlotte), Madison Wolfe (Young Poppy), Eddie Murphy (Henry Church), Lucy Fry (Poppy), Xavier Samuel (Owen), Natascha McElhone (Marie)
Screenplay: Susan McMartin
Country: USA
Year: 2016
Score: 76 %
Broadcasted on: Nova Cinema
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine