Watch movie
Bezmocná
online

Film Bezmocná
  Trailer for movie Bezmocná Trailer
This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 132 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 199 Kč !

Movie information

Šesnástiletá Cher je nejoblíbenější a nejznámější dívka na vysoké v Beverly Hills. Není to vůbec snadné, zvlášť, když Vám závidí intrikánští Bettiovi, vlezlí Barneyovi, plno ztroskotanců, co umí jen kouřit marihuanu, a učitelé, kteří hned píší domů, když nepřinesete úkol. Cher to však zvládá s přehledem a dokonce si najde i čas na nejrůznější zábavy. Její svět se však začne komplikovat, když do něho vstoupí kluci Baldwinovi: jeden je její nový spolužák, druhý neméně hezký, je bývalý nevlastní bratr. A Cher náhle zjistí, že když přijde láska, je proti ní...BEZMOCNÁ!

Genre: Comedy, Romance
Directed by: Amy Heckerling
Starring: Alicia Silverstone (Cher Horowitzová), Paul Rudd (Josh Lucas), Brittany Murphy (Tai Fraiserová), Stacey Dash (Dionne Marie Davenportová), Donald Adeosun Faison (Murray Lawrence Duvall), Dan Hedaya (Mel Horowitz)
Screenplay: Amy Heckerling
Country: USA
Year: 1995
Score: 69 %
Play this program broadcasted on channel Paramount Network at 9.12.2021 02:55
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia