Dustin Hoffman

actor|producer|director
Dustin Hoffman - Lenny
Dustin Hoffman - Lenny
Born: 8.8.1937, Los Angeles, California, USA (86 years)
Height: 170 cm
Birthname: Dustin Lee Hoffman
Dvojnásobný nositel Oscara a sedminásobný nositel nominace na Oscara, je jedním z nejuznávanějších herců. Nedávno hrál ve filmu "Moonlight Mile," spolu se Susan Sarandon, a ve filmu "Confidence," po boku Edwarda Burnse a Rachel Weisz v režii Jamese Foleye.

Narodil se v Los Angeles, navštěvoval Santa Monica City College a studoval na Pasadena Playhouse, mimo jiné s Genem Hackmanem. Pak se přestěhoval do New Yorku, kde studoval s Lee Strasbergem.

Jeho první divadelní role byla v produkci Sarah Lawrence College "Yes is For A Very Young Man" Gertrude Stein, díky které získal několik rolí Off Broadway, včetně "Eh"? v režii Alana Arkina, za kterou získal ocenění Theatre World and Drama. More

V tomto představení na sebe upoutal pozornost režiséra Mika Nicholse, který obsadil Hoffmana do titulní role ve filmu "Absolvent." Jeho výkon v roli mladého Benjamina Braddocka mu vynesl první nominaci na Oscara.

Od té doby byl Hoffman nominován na dalších šest Oscarů za filmy: "Půlnoční kovboj," "Lenny," "Tootsie," který také produkoval pod hlavičkou své společnosti Punch Productions, a "Vrtěti psem,". V roce 1979 byl oceněn Oscarem za film "Kramerová versus Kramer" a v roce 1988 za film "Rain man".

Svůj režijní debut absolvoval na Broadwayi v roce 1974 ve "All Over Town." (Murra Schisgal) Za deset let se vrátil na Broadway v roli Willyho Lomana v roce 1984 v představení "Death of a Salesman" Arthura Millera.

V roce 1982 založil svou vlastní společnost Punch Productions. Jejím projektem byl film "Tootsie", "Smrtící epidemie", "American Buffalo" a "Vrtěti psem". V jeho produkci byl natočen film "A Walk on the Moon", a jako výkonný producent působil na filmu "The Devil´s Arithmetic." Pro divadlo produkoval "Smrt obchodního cestujícího" a "Benátský kupec". Less
Awards:
  • Oscar, 1979, actor in a leading role, Kramer vs. Kramer
  • Oscar, 1988, actor in a leading role, Rain Man
Play movies and series starring Dustin Hoffman wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 479 of movies and 156 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 249 Kč!

movies and series starring Dustin Hoffman ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine