Donald Sutherland

actor|producer|scriptwriter
Donald Sutherland - Ostrov pokladů
Donald Sutherland - Ostrov pokladů
Born: 17.7.1935, Saint John, New Brunswick, Kanada (88 years)
Height: 193 cm
Birthname: Donald McNichol Sutherland
Je dnes se svojí více než stovkou filmů žijící legendou. More

Narodil se v Kanadě a v šoubyznysu začínal už jako čtrnáctiletý coby diskžokej. Se svojí rozhlasovou postavou Scrooge ve Vánočním příběhu měl takový úspěch, že mu noviny doporučily hereckou kariéru. Výzvu přijal, přestěhoval se do Londýna, kde studoval na Royal Academy of Dramatic Arts a Později začal hrát na divadle. Debutoval ve hře August for the People po boku Rexe Harrisona. Roku 1964 jej ve hře Spoon River Anthology zahlédl Paul Maslansky a zprostředkoval mu hned dvě filmové role ve snímku The Castle of the Living Dead. Díky nim dostal vzápětí hlavní roli v jiném šokeru Die! Die! Darling a dovedeno do důsledků i - po dalších čtrnácti dalších hereckých příležitostech nejrůznější úrovně - v protiválečné komedie Roberta Altmana MASH Stal se naráz slavnou filmovou tváří.

A co víc, měli o něj zájem renomovaní tvůrci, o jejichž nabídkách si dosud mohl nechat jenom zdát. Alan J. Pakula jej obsadil do filmu Klute, Robert Aldrich do Tuctu špinavců, Robert Redfor do Obyčejných lidí, Ron Howard do Ohně a tak dále. Bral hlavní i vedlejší role, ale nevyhýbal se ani krátkému hostování, o čemž svědčí jeho zajímavé cameo v bláznivé komedii Animal House. Objevil se také v několika význačných televizních filmech jako byl thriller společnosti HBO inspirovaný skutečnými událostmi Občan X nebo válečný snímek situovaný do doby války Severu proti jihu Hunley, který u nás distribuuje na kazetách Warner Home Video. Mimochodem s Eastwoodem už spolu hráli ve válečné komedii Kellyho hrdinové. Less
Play movies and series starring Donald Sutherland wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 486 of movies and 156 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 249 Kč!

movies and series starring Donald Sutherland ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine