Watch
Uuups! Noe zdrhnul...
online

Uuups! Noe zdrhnul...
  Trailer  for Uuups! Noe zdrhnul...
Watch Uuups! Noe zdrhnul... online or choose from hundreds of stories and movies. Try Lepší.TV for 1 Kč for 10 days without commitment. Have fun with the whole family with your favorite fairy tales, series and children's shows. Additionally, watch 153 TV stations , including unlimited uploads, video library , and view up to 100 days retroactively. Make yourself and your little ones happy at 1 Kč per month.

Program information

Je konec světa! Blíží se obrovská povodeň, dostatečně velká na vyhubení veškerého života na Zemi. Tvorečci Dejv a jeho syn Finík, dva malí Raťafáci, se dostali na Noemovu archu na poslední chvíli za pomoci Grumpíků Lísky a její dcery Ley. Když však archa odplouvá, Finík a Lea na ní omylem nejsou. Pravé dobrodružství tak pro ně teprve začíná. Při hledání cesty zpátky na archu budou muset společně přemoci nejen lstivé nepřátele, ale také najít nové kamarády a uvědomit si, na čem v životě skutečně záleží. Podaří se navíc zachránit Finíkovi život svého otce a zajistit sympatickým Raťafákům místo na arše?

Orig. title:

Two by Two

Directed by: Toby Genkel, Sean McCormack
Starring: Carla Becker (Rhinoceros), Ava Connolly (Leah), Lotta Doll (Baby Hippopotamus #2), Tina Eschmann (Songbird #2), Patrick Fitzsymons (Tanglefoot), Tara Flynn (Hazel)
Year: 2015
Score: 58 %
Play this program broadcasted on channel ČT :D at 29.10.2023 09:21
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Ukraine Ukraine