Watch
Bella a Sebastián
online

Bella a Sebastián
  Trailer for Bella a Sebastián Trailer
Watch Bella a Sebastián online or choose from hundreds of stories and movies. Have fun with the whole family with your favorite fairy tales, series and children's shows. Additionally, watch 143 TV stations , including unlimited uploads, video library , and view up to 100 days retroactively. Make yourself and your little ones happy at 199 Kč per month.

Program information

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp. Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války.

Directed by: Nicolas Vanier
Starring: Dimitri Storoge (Docteur Guillaume), Andreas Pietschmann (Lieutenant Peter), Urbain Cancelier (The Mayor), Mehdi El Glaoui (André), Paloma Palma (Esther), Karine Adrover (La m?re d'Esther)
Country: France
Year: 2013
Score: 69 %
Play this program broadcasted on channel STV1 at 15.9.2022 17:20
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia