Barbra Streisand

actress|producer|director|scriptwriter|composer
Barbra Streisand - Za jasného dne uvidíš navždy
Barbra Streisand - Za jasného dne uvidíš navždy
Born: 24.4.1942, Brooklyn, New York, USA (80 years)
Height: 165 cm
Birthname: Barbara Joan Streisand
Režisérka, producentka, scenáristka, zpěvačka a komponistka. Pán přílivu získal poprvé pro ženu-režisérku nejen nominaci za nejlepší režii od Amerického guildu režisérů, ale také sedm nominací na Oscara. Její režijní debut Yentl obdržel Zlatý globus za nejlepší film jak v oboru režie, tak i produkce. More

Streisandová získala za své první vystoupení na Broadwayi ve hře Mohu ti to opatřit ve velkém Cenu New York Drama Critic Awards a nominaci na cenu Tony a cenu Grammy za Album roku - The Barbra Streisand Album. Stala se nejmladším umělcem, kterému se dostalo takového ocenění. Její první filmová role ve Funny girl ji vynesla v r. 1968 Oscara. Snímek Yentl byl prvním filmem, který žena režisérka současně produkovala i hrála v něm hlavní roli. (Natáčel se částečně v Československu). Spielberg označil tento film jako nejlepší režijní debut od Občana Kanea.

Streisandová je také první skladatelkou, vyznamenanou Oscarem, bylo to za píseň Evergreen pro film Zrodila se hvězda. Nominaci na Oscara 1973 a Cenu Donatellova Davida ji vynesla role ve filmu Sydney Pollacka Takoví jsme byli.

V r. 1969 spoluzaložila společnost First Artist Productions a posléze se sama stala producentkou vlastní společnosti Barwood Films.

V r. 1995 získala čestný doktorát v humanitních vědách a umění na Brandeiské univerzitě. Je dále nositelkou řady cen a vyznamenání. Její popularita přetrvává už skoro čtyři desetiletí. V poslední době věnuje svou aktivitu charitě prostřednictvím nadace The Streisand Foundation, která vynakládá vysoké sumy na ochranu životního prostředí, občanská práva včetně práv gayů a na podporu žen a dětí v nouzi. Less
Přehrajte si movies starring Barbra Streisand kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 1 269 filmů a 132 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

movies starring Barbra Streisand ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia