Sledovat film Zborov online

Přehrajte si film Zborov online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1295 filmů a 114 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Film Zborov
  Trailer k filmu Zborov   Sledovat Zborov online
Žánr:
Drama, Válečný
Režie:
J.A. Holman, Jiří Slavíček
Hrají a postavy:
František Smolík (farář Kalina), Marie Ptáková (Anna, Kalina's wife), Ladislav Boháč (Pavel, Kalina's son), Jarmila Beránková (Hanicka Langrová), Vladimír Šmeral (Jeník, Kalina's younger son), Václav Trégl (Karel Ledvina)
Země:
Československo
Rok výroby:
1938
Popis:
Drama z první světové války o boji československých legionářů za naši národní a státní nezávislost.

Ve Škodových závodech, kde se v roce 1914 horečně zbrojí, pracuje dílovedoucí Kalina, otec Pavla a Jana. Pavel je přívržencem monarchie a Jan hájí myšlenku naší národní samostatnosti. Těsně před mobilizací se Janovi podaří utéct do Ruska, kde se přidává ke skupině dobrovolníků - legionářů "Česká družina", bojujících proti rakousko-uherské monarchii. Pavel narukuje do rakouské armády. Bratři se znovu setkávají až v červenci 1917 v bitvě u ukrajinského Zborova, která znamenala úspěšný průlom rakousko-uherské fronty. Ohlas tohoto vítězství u vlád dohodových velmocí podpořil mezinárodní politickou pozici československého zahraničního odboje za první světové války.
Hodnocení:
62 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 114 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski