Film Zbehovia a pútnici

Sledovat film
Zbehovia a pútnici
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Poetický povídkový film Zbehovia a pútnici patří spolu se snímkem Vtáčkovia, siroty a blázni a původní verzí filmu Dovidenia v pekle, priatelia! mezi "trezorové" filmy režiséra Juraje Jakubiska. Jakubiskův film je vášnivým protestem proti jakémukoliv válečnému násilí, páchanému ve jménu ideologie. Ta je tváří v tvář hodnotě lidského života nesmyslná a dokonale nedůležitá. Film je zajímavý i režisérovým nepříliš smířlivým pohledem na "slovenský lid", který ochotně poklonkuje všem, kteří mají v rukou moc.

Žánr: Drama
Režie: Juraj Jakubisko
Hrají a postavy: Ferencz Gejza (Kalmán), Mikuláš Ladižinský (Martin), Helena Gorovová (Lila), Alexandra Sekulová (Mara), Augustín Kubán, Magda Vašáryová (Rolník)
Scénář: Juraj Jakubisko, Alberto Liberati, Paulo Rugiero, Karol Sidon, Ladislav Tazky
Země: Československo
Rok výroby: 1968
Hodnocení: 66 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko