Sledovat film Zastretý farebný svet online

Přehrajte si film Zastretý farebný svet HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 96 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online povídkový, životopisný Zastretý farebný svet na STV2!
  Sledovat Zastretý farebný svet online
Žánr:
povídkový, životopisný
Režie:
Milan Růžička
Hrají a postavy:
Alfréd Swan, Martin Konstantinidis, Viera Strnisková, Ľudovít Greššo, Petr Skarke, Hana Maciuchová
Země:
Československo
Rok výroby:
1979
Popis:
Dvoudílný televizní film vypráví o životě významné osobnosti moderního slovenského výtvarného umění Martinovi Benkovi. Martin Benka se narodil na Záhorí, byl učněm malířství a natěračství v Hodoníně, malířským tovaryšem ve Vídni, navštěvoval soukromou malířskou školu E. Neumanna. Později pokračoval ve studiu na krajinářské škole A. Kalvody v Praze. Absolvoval několik malířských cest po Čechách a Moravě, studijní cesty do Itálie, Jugoslávie, Holandska, Německa, Belgie, Francie, Ruska a jako první Slovák se účastnil Bienálu v Benátkách. Vystavoval na Světové výstavě v Paříži, kde byl oceněn stříbrnou medailí za obraz Země z Terchové. Věnoval se i tvorbě pro architekturu a veřejný prostor, grafice, ilustraci, užitkové grafice či hudební kompozici. Začínal jako impresionista, ale časem a zkušenostmi pochopil, že malířsky viděna země má svou funkci právě tak jako všechny jevy, které se v ní odehrávají, že to není jen pestrý povrch. Cítil, že příroda má i svůj vnitřní život, který k ní člověka poutá. Objevil dynamickou sílu Oravy, Liptova i Gemera. První přišel na to, že v každém kraji žije vitální, jakási magnetická síla, v níž se odráží duch kraje.
Sledujte na:
STV2 STV2 Archív a všechna videa pořadů televize STV2 online

Seznam epizod

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 96 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.