Film Zachraňte pana Bankse

Sledovat film
Zachraňte pana Bankse
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 136 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Kde její kniha končí, skutečný příběh začíná.
Vzorný otec Walt Disney slíbil svým okouzlujícím dcerkám, že jejich oblíbenou postavičku Mary Poppinsovou uvidí na plátnech kin. Vzápětí však zjistí, že autorka knižní předlohy Pamela Lyndon Traversová o zfilmování své knížky vůbec nestojí. Snaží se ji přesvědčit celé roky, ona však tvrdohlavě odolává. Až po dvaceti letech, kdy se knížka začne hůře prodávat, konečně souhlasí se schůzkou. Dva týdny pak probíhá příprava spolupráce. Disneymu vyzbrojenému perfektně připravenými storyboardy a ukázkami hudby od bratrů Shermanových se nedaří Traversovou definitivně přesvědčit. Teprve ve chvíli, kdy se mu podaří podniknout vnitřní návrat do dětství, začne svébytnou autorku chápat. Společně pak porazí její démony, vypustí Mary Poppinsovou, a najdou tak prostor pro jeden z nejzásadnějších počinů filmové historie.

Žánr: Životopisný, Drama, Historický, Hudba & Umění, Komedie, Rodinný
Režie: John Lee Hancock
Hrají a postavy: Emma Thompsonová (P.L. Travers), Tom Hanks (Walt Disney), Annie Rose Buckley (Ginty), Colin Farrell (Travers Robert Goff), Ruth Wilson (Margaret Goffová), Paul Giamatti (Ralph)
Scénář: Sue Smith, Kelly Marcel
Země: USA, Velká Británie, Austrálie
Rok výroby: 2013
Hodnocení: 75 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko