Sledovat film Wege zum Ruhm online

Přehrajte si film Wege zum Ruhm online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1123 filmů a 100 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama, vďż˝leďż˝nďż˝, válečný Wege zum Ruhm na !
  Trailer k filmu Wege zum Ruhm   Sledovat Wege zum Ruhm online
Žánr:
drama, vďż˝leďż˝nďż˝, válečný
Režie:
Stanley Kubrick
Hrají a postavy:
Kirk Douglas (plukovník Dax), Ralph Meeker (Cpl. Philippe Paris), Adolphe Menjou (generál George Broulard), George Macready (generál Paul Mireau), Wayne Morris (poručík Roget), Richard Anderson (major Saint-Auban)
Země:
USA
Rok výroby:
1957
Popis:
Tři vojáky za první světové války čeká exemplární trest za neuposlechnutí sebevražedného rozkazu.

Stanley Kubrick a jeho spolupracovníci se rozhodli říct tímto filmem rozhodné NE válce, což se jim naprosto dokonale podařilo. Ve třetím roce první světové války přikáže francouzský generál Broulard svým vojákům, že musí obsadit Němci silně opevněné a střežené "mraveniště". Generál Mireau ví, že to bude sebevražedná akce, ale rozhodne se v zájmu své reputace své muže obětovat. I přes nesouhlas vede útok plukovník Dax, ale akce se nezdaří a způsobí jen spoustu ztrát. Když to vidí ostatní francouzští vojáci, odmítnou opustit zákopy a Mireau téměř začne střílet do vlastních řad. Nehodlá připustit, že útok byl špatný nápad hned od začátku a požaduje, aby byli z řad vojáků vybráni tři, kteří budou exemplárně zastřeleni. Plukovník Dax na sebe bere roli obhájce a snaží se jim zachránit život, ale jejich osud už je rozhodnutý. Ani ty nejjasnější důkazy o Mireauově neschopnosti šklebícího se Broularda nepřesvědčí. Snímek je uznávanou klasikou válečného filmu a jeho jasné poselství bude vždy aktuální.
Hodnocení:
83 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 100 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski