Film Vyrobeno v Dagenhamu

Sledovat film
Vyrobeno v Dagenhamu
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 131 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

1968. Je to mužský svět. Ale ne na dlouho...
Zasazen na pozadí šedesátých let, Made In Dagenham je inspirován skutečným příběhem skupiny oduševnělých žen, které spojily síly, aby se postavily za to, co je správné, a díky tomu najdou svou vlastní vnitřní sílu. I když jsou daleko od od Swinging Sixties of Carnaby Street, život je pro ženy v Dagenhamu v Anglii prosvětlen zvuky a pohledem na optimistickou éru slyšitelnými na jejich rádiích a viditelnými v televizi. Rita O'Gradyová ( Sally Hawkinsová) odráží pozitivní éru a společně se svými kamarádkami a spolupracovnicemi v městské továrně Ford Motor Factory Sandrou (Jamie Winstoneová), Eileen (Nicola Duffettová), Brednou (Andrea Riseboroughová), Monicou (Lorraine Stanleyová) a Connie (Geraldine Jamesová) - se smějí tváří v tvář špatným podmínkám. Lisa Rosamund Pikeová) je vysoce inteligentní na Cambridgi vystudovaná žena, která se cítí trochu zaseknutá, inklinuje k domovu s manželem, který navrhuje, aby si své názory nechávala pro sebe. Možná nežije ve stejném světě jako ostatní ženy, ale sdílí jejich pohled. Nikdo by si nepomyslel, že revoluce přijde do Dagenhamu, dokud se to jednoho dne nestalo. Rita, která se primárně vidí jako manželka a matka, je donucena zúčastnit se setkání s prodavačkou Connie, sympatickým představitelem odborů Albertem (Bob Hoskins) a Peterem Hopkinsem (Rupert Graves), vedoucím Oddělení pro průmyslové vztahy u Forda. To, od čeho očekává prostě další den v práci s obědem zadarmo, se změní na mnohem více, když ji a její kolegyně zarazí nedostatek respektu, který na setkání vyjadřují ženám. S humorem, zdravým rozumem a odvahou se Rita a ostatní ženy pustí do svých šéfů, čím dál agresivnější místní komunity a ve finále do vlády, když se jejich inteligence a nepředvídatelnost ukážou být stejně silné jako schopnosti jejich oponentů. Odvážily se postavit se a posunout hranice, ženy změnily systém, o kterém nikdo nechtěl přiznat, že je špatný.

Žánr: Drama, Historický, Komedie
Režie: Nigel Cole
Hrají a postavy: Sally Hawkinsová (Rita O'Gradyová), Andrea Riseboroughová (Brenda), Jaime Winstone (Sandra), Lorraine Stanleyová (Monica), Nicola Duffettová (Eileen), Geraldine Jamesová (Connie)
Scénář: Billy Ivory, William Ivory
Země: Velká Británie
Rok výroby: 2010
Hodnocení: 72 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko