Film Vražda ing. Čerta

Sledovat film
Vražda ing. Čerta
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Na každou ženu to jednou přijde. Tak moc zatouží po snubním prstýnku, že by si ho klidně nechala navléknout od otesánka nebo i samotného pekelníka...
Film Vražda ing. Čerta je jediným režijním filmem výtvarnice a scenáristky Ester Krumbachové o ne zcela mladé ženě, která touží po svatbě. Je autorským filmem - v tom smyslu, že režisérka jej natočila podle vlastní povídky a scénáře a navíc se na něm podílela i výtvarnou koncepcí a návrhy kostýmů. Film má zajímavou stavbu: je v podstatě retrospektivou, zarámovanou vyprávěním hrdinky a prokládanou jejími svéráznými kratičkými úvahami a komentáři. Další zvláštností je zcela nepatrný počet osob -film je vlastně hereckým koncertem dvojice Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Menšíka.

Žánr: Komedie
Režie: Ester Krumbachová
Hrají a postavy: Jiřina Bohdalová (Ona), Vladimír Menšík (Ing. Cert), Ljuba Hermanová (Miriam), Helena Růžičková (Wise woman)
Scénář: Ester Krumbachová
Země: Československo
Rok výroby: 1970
Hodnocení: 69 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko