Sledovat film
Truman Show
online

Film Truman Show
  Trailer k filmu Truman Show Trailer
Přehrajte si film Truman Show HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 508 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Jim Carrey v satirické komedii o mladíkovi, který netuší, že jeho život sleduje svět jako televizní seriál, ale začíná si uvědomovat, že něco není v pořádku.
Film Truman Show prozkoumává moc médií a stále méně zřetelnou hranici mezi skutečností a jejím mediálním či virtuálním obrazem. Truman Burbank totiž až téměř do svých třiceti let netuší, že od narození žije v obrovských filmových ateliérech a že je hvězdou televizního seriálu s celosvětovou popularitou a vysokou sledovaností. Nad Trumanovým životem má navíc absolutní kontrolu tvůrce oblíbeného seriálu, režisér a producent Christof. Největším problémem ovšem pro Trumana nakonec není uvědomit si pravý stav věcí, nýbrž odhodlat se opustit falešný, avšak zároveň tak bezpečný a dokonalý svět... Snímek je inspirován americkými TV seriály, založenými na snímání reality a ve svém závěru nečekaně přerůstá až v moderní alegorii biblického motivu - vyhnání z ráje. Žánrově jde o fantaskní, bizarní a spektakulární drama se satirickým podtextem.

Režie: Peter Weir
Hrají a postavy: Jim Carrey (Truman Burbank), Laura Linneyová (Meryl Burbanková / Hannah Gillová), Noah Emmerich (Marlon), Natascha McElhoneová (Lauren / Sylvia), Holland Taylorová (Trumanova matka), Brian Delate (Trumanův otec)
Scénář: Andrew Niccol
Země: USA
Rok výroby: 1998
Hodnocení: 82 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Seznam.cz TV 5.10.2022 00:20
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська