Film The English Patient

Sledovat film
The English Patient
online

Přehrajte si film The English Patient online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1370 filmů a 130 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

V srdcích žije láska navždy.
Na konci druhé světové války, utopena v nekonečných kolonách vojenských konvojů, doprovází mladá zdravotní sestra umírajícího vojáka. Po přestálé hrůze úplně ztratil paměť a jeho stav se každou další hodinou zhoršuje. Ošetřovatelka ho proto odvede do opuštěného toskánského kláštera. Jediným pojítkem s pacientovou minulostí je jeho kniha, ve které je vloženo mnoho osobních dopisů, kreseb a map. Když z ní začne sestra předčítat, neznámý se pomalu rozvzpomene na celý svůj život. Rozplétá klubko vzpomínek na přátele, práci a osudově vášnivé milostné vzplanutí k čerstvě provdané Angličance. V posledních okamžicích svého života před sebou vidí krutou hořkost osudu, záchvěvy štěstí, nesmazatelnou zradu i trýznivý pocit viny a odpuštění.

Žánr: Drama, Romantický
Režie: Anthony Minghella
Hrají a postavy: Ralph Fiennes (Almásy), Juliette Binocheová (Hana), Willem Dafoe (Caravaggio), Kristin Scott Thomasová (Katharine Cliftonová), Naveen Andrews (Kip), Colin Firth (Geoffrey Clifton)
Scénář: Michael Ondaatje, Anthony Minghella
Země: USA
Rok výroby: 1996
Hodnocení: 75 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko