Film Špičák

Sledovat film
Špičák
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 135 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Otec, matka a tři děti bydlí v domě za městem, obehnaném vysokou zdí. Děti nikdy nebyly mimo dům. Vzdělávají se, baví, nudí a cvičí způsobem, o němž se jejich rodiče domnívají, že je pro ně vhodný. Žijí mimo veškerý vliv okolního světa. Myslí si, že letadla přelétávající nad jejich hlavami jsou hračky a žluté květinky zombie. Jediný, kdo do domu smí vstoupit, je Christina, která pracuje jako členka ochranky v otcově podniku. Otec zajišťuje její návštěvy, aby uspokojila synovy sexuální potřeby. Celá rodina ji má ráda, především nejstarší sestra. Christina jí jednoho dne dá čelenku s kamínky, jež září ve tmě, a požádá ji o něco na oplátku. Skvěle zahraná a zrežírovaná, minimalistická a stylizovaná společenská alegorie přesahuje kategorie jednotlivých filmových žánrů.

Žánr: Drama
Režie: Giorgos Lanthimos
Hrají a postavy: Christos Stergioglou (Father), Michele Valleyová (Mother), Aggeliki Papoulia (Older Daughter), Hristos Passalis (Son), Mary Tsoniová (Younger Daughter), Anna Kalaitzidou (Christina)
Scénář: Efthymis Filippou, Giorgos Lanthimos
Země: Řecko
Rok výroby: 2009
Hodnocení: 72 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko