Film Slavní jezdci

Sledovat film
Slavní jezdci
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

To, co začalo jako mírumilovný pokus přestěhovat kmen Siouxů do rezervací, se zvrhává v osobní krvavou pomstu velitele kavalerie. Hlavní role v tomto akčním eposu ztvárnili Tom Tryon a Harve Presnell.
Scénář na motivy románu Hoffmana Birneye připravil Sam Peckinpah, režie pak byla svěřena zkušenému Arnoldu Lavenovi. Velitel kavalerie Demas Harrod a jeho věrný zvěd Sol Rogers jsou převeleni pod vedení nesnášenlivého generála Fredericka McCaba, který nenávidí Indiány téměř tolik, jak jej samotného nenávidí jeho vlastní mužstvo. Kromě přípravy na boj s Indiány se Harrod a Rogers ucházejí o přízeň krásné Lou. Novost snímku spočívá v tom, že v závěrečné bitvě překvapivě vítězí Indiáni a nikoli kavalerie. Po celou dobu, zejména pak v klíčových scénách, se western vyznačuje neobvyklou kreativitou a profesionální filmařinou.

Žánr: Western
Režie: Arnold Laven
Hrají a postavy: Tom Tryon (Capt. Demas Harrod), Harve Presnell (Sol Rogers), Senta Bergerová (Lou Woddard), Michael Anderson Jr. (Pvt. Martin Hale), James Caan (Pvt. Anthony Dugan), Andrew Duggan (Gen. Frederick McCabe)
Scénář: Sam Peckinpah
Země: USA
Rok výroby: 1965
Hodnocení: 61 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko