Sledovat film
Skřivánci na niti
online

Film Skřivánci na niti
  Trailer k filmu Skřivánci na niti Trailer
Přehrajte si film Skřivánci na niti HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 408 filmů a 143 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Posmutnělá hrabalovská komedie o tom, že ne všichni v padesátých letech podlehli budovatelskému nadšení strany a pracujícího lidu.
Dlouho zakázaná komedie Jiřího Menzela, natočená podle Hrabalova námětu, se odehrává v dobách, kdy buržoazní živly byly převychovávány prací v kladenských ocelárnách. Autoři podnikli zajímavý pokus: dokázali, že i o vážných záležitostech lze vyprávět s humorem a jímavou nadsázkou. Film se vyznačuje skvěle napsanými postavičkami, vtipnými dialogy a břitkým, přesto nesmírně zlidštěným humorem, dokonce i něžnou hravostí.

Režie: Jiří Menzel
Hrají a postavy: Rudolf II. Hrušínský (poručník), Vlastimil Brodský (profesor), Václav Neckář (Pavel Hvězdář), Jitka Zelenohorská (Jitka), Jaroslav Satoranský (Guard Andel), Vladimír Šmeral (ministr)
Scénář: Jiří Menzel
Rok výroby: 1969
Hodnocení: 77 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Seznam.cz TV 21.8.2022 22:10
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko