Film Síla srdce

Sledovat film
Síla srdce
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Příběh o události, která šokovala celý svět, a přesto jste ho nikdy neslyšeli.
Tu noc, kdy se Danny ztratil, držela Mariane noční hlídku s Asrou Nomani, Dannyho dlouholetou známou a kolegyní z The Wall Street Journal, žijící v Karáčí. Obě byly zkušené zahraniční novinářky s velkými investigativními schopnostmi, ale také cizinky v zemi, která se po atentátech z 11. září stala velmi nestabilní. Během svítání už obě věděly, že čelí krizové situaci, jejíž řešení vyžaduje silné spojence s dobrými informacemi o pákistánských teroristických buňkách, jeho zkostnatělé byrokracii a nechvalně proslulé tajné službě Inter-Services Intelligence (I.S.I.). Ještě v průběhu rána se dům zaplnil tucty místních vyšetřovatelů, mezi nimiž nechyběl muž zvaný Kapitán, tehdejší velitel nové pákistánské protiteroristické jednotky. Jeho tým se pak spolu s americkým diplomatickým bezpečnostním agentem, dvěma kolegy z Wall Street Journal a lidmi z FBI dali do hledání. Po pěti trýznivých týdnech, strávených navíc uprostřed sílícího mediálního šílenství, únosce dopadli. Byl mezi nimi známý ozbrojenec Omar Saeed Sheikh, známý také jako Bashir - prostředník, který nabízel Dannymu informace související s případem teroristy, jenž se snažil vyhodit do vzduchu letadlo pomocí bomby ukryté v botě. Poté následovalo zdrcující zjištění, že Danny byl před několika týdny brutálně zavražděn. Mariane a Danny věřili, že předkládáním svědectví všech stran a usnadňováním toho, aby mohly veřejně zaznít všechny názory, mohli postavit mezi znepřátelenými stranami most. Mariane tuto myšlenku nezradila a odmítla i po nejhorší kapitole svého života podlehnout nenávisti nebo strachu. Po Dannyho smrti se vrátila do své rodné Francie, kde čekala na narození syna Adama. V současné době s ním žije v Paříži.

Žánr: Životopisný, Drama, Historický, Thriller, Válečný
Režie: Michael Winterbottom
Hrají a postavy: Dan Futterman (Daniel 'Danny' Pearl), Angelina Jolieová (Mariane Pearl), Archie Panjabiová (Asra), Mohammed Afzal (Shabbir), Mushtaq Khan (Danny's Taxi Driver), Daud Khan (Masud the Fixer)
Scénář: Mariane Pearl, John Orloff
Země: USA
Rok výroby: 2007
Hodnocení: 67 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko