Sledovat film Rím, otvorené mesto online

Přehrajte si film Rím, otvorené mesto HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 99 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama, válečný Rím, otvorené mesto na STV2!
  Trailer k filmu Rím, otvorené mesto   Sledovat Rím, otvorené mesto online
Žánr:
drama, válečný
Režie:
Roberto Rossellini
Hrají a postavy:
Aldo Fabrizi (Don Pietro Pellegrini), Anna Magnaniová (Pina), Marcello Pagliero (Luigi Ferrari, alias Giorgio Manfredi), Vito Annichiarico (Pinin syn), Nando Bruno (Agostino), Harry Feist (Major Bergmann)
Země:
Itálie
Rok výroby:
1945
Popis:
Nové základy, nová díla: Řím

Film byl natočen v římských ulicích během prvních týdnů osvobozování spojenci a ve vedlejších rolích si zahrálo i několik neherců. Blízkost skutečným událostem ale není zdaleka jedinou kvalitou Rosselliniho fascinujícího díla. Snímek se stal mezníkem v poválečné kinematografii především pro syrové vyjádření emocí, které tehdy hýbaly celým městem, a také díky režisérově neomylnému citu, s nímž se mu podařilo spojit na plátně jemný humor s otřesným násilím, které se před ním odehrávalo. Dokázal rovněž obohatit dokumentární styl odvážnými melodramatickými prvky. Roberto Rossellini do svého filmu obsadil tehdejší hvězdu Annu Magnaniovou jako zuboženou nastávající matku a Alda Fabrizia jako kněze, jehož vírou otřesou činy německých vojsk, jež v průběhu druhé světové války okupovala jeho rodnou zemi.
Hodnocení:
81 %
Sledujte na:
STV2 STV2 Archív a všechna videa pořadů televize STV2 online

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 99 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski