Film Psohlavci

Sledovat film
Psohlavci
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 132 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

„Lomikare, Lomikare. Do roka a do dne zvu tě Lomikare na Boží súd.
Barevný film podle stejnojmenného románu Aloise Jiráska zpracovává známou historii vzpoury statečných Chodů, vedených Janem Sladkým Kozinou a Matějem Přibkem, proti násilnickému tyranství cizáckého šlechtice Wolfa Maxmiliána Lamingena z Albenreuthu, který je v Jiráskově předloze uváděn jako Lamminger, lidově zvaný Lomikar. Tento bavorský šlechtic v letech 1621 a 1630 obdržel chodské vsi a doposud svobodní Chodové pak byli v roce 1668 prohlášeni za poddané, což mezi nimi vzbudilo velkou nevoli.

Žánr: Drama, Historický
Režie: Martin Frič
Hrají a postavy: Vladimír Ráž (Jan Sladký-Kozina), Jana Dítětová (Hancí), Jarmila Kurandová (matka), Zdeněk Štěpánek, František Kovářík (Kryštof Hrubý), Ladislav Pešek (Řehůřek)
Scénář: Martin Frič
Země: Československo
Rok výroby: 1955
Hodnocení: 54 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko