Film Opojení mocí

Sledovat film
Opojení mocí
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Soudkyni Jeanne Charmant byl přidělen nesmírně komplikovaný případ, v němž jde mimo jiné o zpronevěru veřejných peněz. Jeanne vede vyšetřování proti špičkám průmyslového podniku, a čím více proniká do celé kauzy, tím více si uvědomuje, jakou mocí vlastně disponuje. A také ji dokáže využít. Současně se ale ze stejného důvodu hroutí její osobní život. Leží před ní několik otázek. Kdy narazí na někoho, kdo vládne větší mocí než ona? Jak dlouho může člověk s přístupem k takové moci zůstat nepoznamenán? Film odkazuje na skutečný finanční a politický skandál ve francouzském koncernu Elf Aquitaine, přestože úvodní titulek filmu upozorňuje, že shoda osob je čistě náhodná.

Žánr: Drama, Komedie, Thriller
Režie: Claude Chabrol
Hrají a postavy: Isabelle Huppertová (Jeanne Charmant-Killman), François Berléand (Michel Humeau), Patrick Bruel (Jacques Sibaud), Marilyne Cantová (Erika), Robin Renucci (Philippe Charmant-Killman), Thomas Chabrol (Félix)
Scénář: Odile Barski, Claude Chabrol
Země: Německo, Francie
Rok výroby: 2006
Hodnocení: 63 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko