Sledovat film
Obsluhoval jsem anglického krále
online

Film Obsluhoval jsem anglického krále
  Trailer k filmu Obsluhoval jsem anglického krále Trailer
Přehrajte si film Obsluhoval jsem anglického krále HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 408 filmů a 143 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

O muži, jenž toužil naplnit za každých okolností svůj život bohatstvím a krásou, a jehož štěstí bylo vždycky v tom, že ho potkalo nějaké neštěstí.
Kdesi v zapadlém koutě blízko hranic přebývá v opuštěné hájovně muž bohaté minulosti, který tu pracuje jako cestář. Tak se před námi ve vzpomínkách odvíjí příběh pikolíka, který zažil podivuhodný rozmach a sebevědomí české společnosti, okouzlení bohatstvím i karnevalem života v třicátých letech minulého století, stejně jako pád svého charakteru v období okupace za druhé světové války i pokoření v době nástupu komunismu. Jeho rozpomínání na svět žen a na svět bohatství a senzací, na svět zmatení a ponížení je plné fantazie a neuvěřitelných situací - aby na konec, po tom co vše viděl, slyšel a poznal, našel jistotu ve svém srdci a samotě. Hrabalovo dílo a filmový přepis režiséra Jiřího Menzela je velkou metaforou o českém osudu dvacátého století.

Režie: Jiří Menzel
Hrají a postavy: Ivan Barnev (Jan Díte younger), Oldřich Kaiser (Jan Díte older), Julia Jentschová (číšnice Líza), Milan Lasica (profesor), Martin Huba (Skrivánek), Tonya Gravesová (Abyssinian Emperor)
Scénář: Jiří Menzel
Rok výroby: 2006
Hodnocení: 73 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi JOJ Cinema 25.9.2022 18:05
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko