Sledovat film Luther online

Přehrajte si film Luther online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 98 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online životopisný, drama, historický Luther na !
  Trailer k filmu Luther   Sledovat Luther online
Žánr:
životopisný, drama, historický
Režie:
Eric Till
Hrají a postavy:
Joseph Fiennes (Martin Luther), Alfred Molina (John Tetzel), Jonathan Firth (Girolamo Aleander), Claire Coxová (Katharina von Boraová), Peter Ustinov (moudrý Frederick), Bruno Ganz (Johann von Staupitz)
Země:
Německo, USA
Rok výroby:
2003
Popis:
Strhující příběh muže, který se vzepřel církvi a tím změnil svět.

Německý režisér Eric Till natočil zajímavý biografický film o slavném protestantském knězi Martinovi Lutherovi, který se v 16. století postavil do čela reformačního hnutí a pro Vatikán se tak stal úhlavním nepřítelem církve. Mladý Luther, který studuje práva, se rozhodne, že vstoupí do kláštera, navzdory odporu ambiciózního otce. Když je jako mnich vyslán do Říma, přijíždí do Svatého města s mnoha ideály, ale místo čisté víry se setkává s korupcí, povýšeností a zkostnatělou církevní hierarchií. Čeká na něho nelehký a vleklý boj s církevní i světskou mocí, je obviněn z kacířství a jeho snaha vrátit se ke kořenům křesťanství odstartuje reformaci, která otevře dveře novým možnostem šíření víry.
Hodnocení:
67 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 98 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski