Film Lea a Darija

Sledovat film
Lea a Darija
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Skutečný příběh na pozadí tragických válečných událostí.
Nespornou hvězdou Záhřebského dětského tanečního souboru, který cestoval po Chorvatsku v roce 1930, byla výjimečně talentovaná třináctiletá tanečnice Lea Deutsch. Její taneční talent ji přivedl až do Berlína, kde se dívky ucházely o filmové kontrakty. Jejich popularita rostla a lístky na taneční představení v městském divadle byly vždy vyprodány. Ale když se v zemi rozmohl fašismus, byla Lea v důsledku jejího židovského původu z divadla vykázaná a nahradila ji Daria Gasteiger. Následné pronásledování Židů krutě ovlivnilo nejen Lein život, ale i život tanečního souboru. Lea, která byla známá jako chorvatská Shirley Temple, má najednou zakázán vstup do divadla a do jejího bezstarostného a tancem naplněného života vstupuje úzkost: hrozí jí blížící se deportace.

Žánr: Drama, Hudba & Umění, Válečný
Režie: Branko Ivanda
Hrají a postavy: Klara Naka (Lea Deutschová), Tamy Zajec (Darija Gasteigerová), Zrinka Cvitesicová (Ivka Deutschová), Linda Begonjaová (Melita Gasteigerová), Sebastian Cavazza (Stjepan Deutsch), Vedran Zivolic (Tadija Kukic)
Scénář: Branko Ivanda, Drago Kekanovic
Země: Chorvatsko
Rok výroby: 2011
Hodnocení: 67 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko