Sledovat film
Květ pouště
online

Film Květ pouště
  Trailer k filmu Květ pouště Trailer
Přehrajte si film Květ pouště HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 481 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Skutečný příběh o cestě z africké pouště na světová přehlídková mola.
Skutečný příběh světoznámé topmodelky Waris Dirie, krásné nomádské dívky, která nikdy netoužila po slávě, přesto zazářila v londýnském světě módy a síla její osobnosti ovlivnila život afrických žen. Třináctiletá Waris, nomádská dívka, utíká z domova, aby se vyhnula domluvenému sňatku s postarším mužem. Její nebezpečná cesta vede přes africkou kamenitou poušť až do Evropy - do Londýna, kde vypomáhá jako uklízečka na somálské ambasádě. O několik let později její nádhernou tvář objeví uznávaný fotograf, který z ní přes noc udělá hvězdu. Waris ale čeká tvrdá práce od zvládnutí anglického jazyka až po správné držení těla. Především musí překonat stud vůči mužům, zapomenout na africké utrpení, zbavit se předsudků z minulosti a začít konečně normálně žít... V obdivuhodném, řemeslně výborně zvládnutém, citlivém ženském snímku, který se natáčel v Africe, Evropě i Americe, se v hlavní roli představí fascinující etiopská modelka Liya Kebede /známá tvřr Estée Lauder/. Drama Květ pouště zachycující tento nepředstavitelný lidský osud vzniklo podle stejnojmenného bestselleru modelky, herečky a aktivistky za práva žen Waris Dirie narozené v roce 1965 v Somálsku a v pěti letech poznamenané ženskou obřízkou.

Žánr: Drama, Životopisný
Režie: Sherry Horman
Hrají a postavy: Soraya Omar-Scego (Waris), Idriss Abdillahi Houfaneh (starý muž), Awa Said Darar (Amina), Roun Daher Ainan (Waris' matka), Osman Aden Dalieg (Waris' otec), Liya Kebede (Waris Dirie)
Rok výroby: 2009
Hodnocení: 74 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 27.1.2023 11:50
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська