Film Kočár nejsvětější svátosti

Sledovat film
Kočár nejsvětější svátosti
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Jan Werich jako španělský místokrál v čb Limě v televizní komedii podle Prospera Mérimée.
Španělský místokrál v peruánské Limě sklonku osmnáctého století je nejen stižen podagrou, ale i pochybami o věrnosti své milenky, herečky místního divadla. Má dobré zprávy o jejích avantýrách, ale dá svého pobočníka, který mu je přinesl, poslat do pampy jako výběrčího daní, jelikož si chce své účty s nevěrnou milenkou vyřídit sám... Po odchodu z Divadla ABC přijal Jan Werich nabídku televize k natočení několika středometrážních hraných filmů. Ty dodnes patří do Zlatého fondu, protože zachycují Wericha na vrcholu jeho vyzrálého herectví.

Žánr: Komedie
Režie: František Filip
Hrají a postavy: Jan Werich (Don Andrés de Ribera - Viceroy of Peru), Jaroslava Adamová (Actress Kamila Pericholová), Miloš Kopecký (secretary Martinez), Otomar Krejča (Licentiate Tomas d'Esquivel), Miloš Nedbal (Bishop of Lima), Miloš Nesvadba (sluha)
Scénář: František Filip, Prosper Mérimée, Jan Werich
Země: Československo
Rok výroby: 1962
Hodnocení: 84 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko