Film Jean de La Fontaine

Sledovat film
Jean de La Fontaine
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

5. září 1661 se roznesla překvapivá zpráva: Fouquet, mocný králův rádce, byl z příkazu Colberta uvězněn a Ludvík XIV. se stává jediným pánem Francie. Zatímco všichni umělci se staví na podporu krále, jistý muž se zastává padlého rádce. Je to slavný básník Jean de La Fontaine. Colbert přísahá, že jeho kritizování krále učiní přítrž, ale La Fontaine se nikdy nevzdává a i v chudobě dál píše své bajky proti despotickému režimu.

Žánr: Životopisný, Drama, Historický
Režie: Daniel Vigne
Hrají a postavy: Lorŕnt Deutsch (Jean de La Fontaine), Philippe Torreton (Colbert), Sara Forestierová (Perrette), Jean-Claude Dreyfus (M. de Chateauneuf), Elodie Navarreová (La duchesse de Bouillon), Julien Courbey (Moliere)
Scénář: Jean de La Fontaine, Jacques Forgeas
Země: Francie
Rok výroby: 2007
Hodnocení: 45 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko