Film Ikingut

Sledovat film
Ikingut
online

Přehrajte si film Ikingut online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1319 filmů a 128 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Malý Eskymáček přináší naději.
Kdysi před dávnými časy, byl Island odříznutý od okolního světa a Grónsko byla ještě neznámá končina. Někdy se tam ale z nejsevernějších osad dalo dohlédnout. Za krutých zim dosahoval led z Grónska až k islandským břehům a uzavíral zátoky a zálivy, takže se nedalo vyplouvat za rybolovem. S ním přicházely mrazivé bouře, hladomor a zuřiví lední medvědi. Lidé se ledu báli a věřili, že přináší ještě větší nebezpečí, čáry a prokletí a co víc, dokonce i nečisté tvory z jiného světa, nestvůry a přízraky.
A tak když malý eskymácký chlapec přijede na plovoucím ledovci do osady na severu Islandu, vzbudí tato událost ve vesnici velký rozruch. Obyvatelé jsou pověrčiví a usoudí, že neobvyklý návštěvník je poslem ďábla, který jim přinesl útrapy kruté zimy. Když se chlapec spřátelí se synem místního kněze a dokáže, že je spíše požehnáním než prokletím, jsou vesničané nuceni přehodnotit své názory a překonat předsudky.

Žánr: Akční, Dobrodružný, Rodinný
Režie: Gísli Snar Erlingsson
Hrají a postavy: Hans Tittus Nakinge (Ikíngut), Finnur Gudmundsson (Illugi), Gunnar Hansson (Kristinn), Atli Rafn Sigurđsson (Helgi), Orto Ignatiussen (Kajut), Bjorn Floberg (Skipstjóri)
Scénář: Jon Steinar Ragnarsson
Země: Island, Dánsko, Norsko
Rok výroby: 2000
Hodnocení: 63 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko