Sledovat film Gepard online

Přehrajte si film Gepard online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1298 filmů a 114 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Film Gepard
  Trailer k filmu Gepard   Sledovat Gepard online
Žánr:
Drama, Historický, Romantický, Válečný
Režie:
Luchino Visconti
Hrají a postavy:
Burt Lancaster (Prince Don Fabrizio Salina), Claudia Cardinalová (Angelica Sedara / Bertiana), Alain Delon (Tancredi Falconeri), Paolo Stoppa (Don Calogero Sedara), Rina Morelliová (Princess Maria Stella Salina), Romolo Valli (otec Pirrone)
Země:
Itálie, Francie
Rok výroby:
1963
Popis:
Garibaldi se vylodil na Sicílii a princ Salina se obává o osud své šlechtické rodiny.

Píše se rok 1860, Garibaldi se vyloďuje na Sicílii, risorgimento je v plném proudu. Kníže Fabrizio Salina dobře ví, že končí historická role třídy, k níž po staletí patří jeho rod, že ji vytlačí vrstva lidí často nevzdělaných a nekultivovaných. Myšlenku zániku světa, který miloval, přijímá se smutkem, ale s vědomím jeho neodvratnosti. A hlavně s odhodláním pomoci milovanému synovci, aby si v novém světě našel správné místo pro sebe a své potomky. Se shovívavou ironií sleduje, jak instinkt vede podnikavého Tancrediho z řad revolucionářů vzápětí do armády nového krále Itálie a od vlažného zájmu o strýcovu dceru Concettu do náruče krásné Angeliky, dcery plebejského zbohatlíka. Předlohou slavného filmu Luchina Viscontiho s nádhernou kamerou Giuseppa Rotunna byl román Tomasiho di Lampedusy, pocházejícího ze starobylé šlechty, podobně jako režisér. Díky citlivému digitálnímu restaurování se příběh knížete Saliny, v nezapomenutelném podání Burta Lancastera, a dvojice Tancredi a Angelica, jež ztělesnili Alain Delon a Claudia Cardinalová, stane nepřekonatelným zážitkem i pro toho, kdo film už dobře zná.
Hodnocení:
81 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 114 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski