Film Generál MacArthur

Sledovat film
Generál MacArthur
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Za povinnost, čest a vlast vedl svá vojska ve válečných operacích v Tichomoří. G. Peck v životním příběhu jednoho z nejslavnějších amerických generálů.
Jeden z nejslavnějších spojeneckých generálů druhé světové války dostal ve výslužbě další armádní úkol: v elitní akademii ve West Pointu vychovávat z amerických chlapců vzorné vojáky. Vypráví kadetům příběh svého života od přepadení Pearl Harboru, příběh neoddělitelně svázaný se službou vlasti. Spolu s posluchači sledujeme vývoj války v Tichomoří až po její dvě tragické závěrečné tečky - bomby na Hirošimu a Nagasaki, s nimiž MacArthur nesouhlasil. Poté se stal okupačním velitelem Japonska. Za několik let přišla válka v Koreji. Generál měl ovšem také civilní ambice v oblasti vysoké politiky...

Žánr: Životopisný, Drama, Historický, Válečný
Režie: Joseph Sargent
Hrají a postavy: Gregory Peck (Gen. Douglas MacArthur), Ivan Bonar (Lt. Gen. Richard K. Sutherland), Ward Costello (Gen. George C. Marshall), Nicolas Coster (Colonel Sidney Huff - MacArthur's aide), Marj Dusayová (paní Jean MacArthur), Ed Flanders (President Harry S. Truman)
Scénář: Hal Barwood, Matthew Robbins
Země: USA
Rok výroby: 1977
Hodnocení: 65 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko