Sledovat film Die Architekten online

Přehrajte si film Die Architekten online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 98 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama Die Architekten na 3SAT!
  Sledovat Die Architekten online
Žánr:
drama
Režie:
Peter Kahane
Hrají a postavy:
Kurt Naumann (Daniel Brenner), Rita Feldmeierová (Wanda Brennerová), Uta Eisold (Renate Reeseová), Jürgen Watzke (Martin Bullat), Ute Luboschová (Franziska Scharfová), Catherine Stoyanová (Elke Krugová)
Země:
Německo
Rok výroby:
1990
Popis:
Ačkoliv měl být snímek Petera Kahaneho hořkou sondou do kompromisy zatíženého života východoberlínského architekta a obrázkem neutěšené panelákové reality (podobně jako Chytilové Panelstory či snad i Kachyňovo Dobré světlo), realita po pádu Berlínské zdi jej málem předběhla. Obrázky typické pro NDR, a Východní Berlín zvlášť, se začaly rychle vytrácet a film málem přišel o své kulisy... Dějová kostra Architektů však zůstala a můžeme ji považovat za nosnou a hodnou diskuse i po dvaceti letech, jež uplynuly od jejich vzniku. Čtyřicátník Daniel Brenner je coby architekt frustrovaný střetem svých ambicí a vizí s realitou: po léta totiž projektuje unifikované čekárny a telefonní budky. Z malomyslnosti jej vytrhne až úkol navrhnout kulturní středisko pro nové sídliště. Počáteční entuziasmus ale vyprchává a každodenní nutnost uzavírat konsensy Daniela a jeho tým vyčerpává. Jedinou cestou, jak dosáhnout realizace, je opustit pozici rebela a stát se součástí systému, proti němuž se od počátku své praxe vyhraňoval a který chtěl změnit.
Hodnocení:
68 %
Sledujte na:
3SAT 3SAT Archív a všechna videa pořadů televize 3SAT online

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 98 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski