Film Dallas mezi námi

Sledovat film
Dallas mezi námi
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 125 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Návrat do rodné vesnice a nostalgický návrat do minulosti dokáže člověka povzbudit k přehodnocení jeho stávajícího života.
Učitel Radu Dima se vrací do rodné vesnice Dallas na pohřeb svého otce a je šokován tím, co zde vidí. Romská komunita, ze které vzešel a z níž se mu podařilo vytrhnout, žije hůř než zvěř, v nepopsatelné bídě a špíně mezi hromadami odpadků. Dospělí i děti shánějí obživu tím, že na skládce sbírají papír, sklo a kovy a prodávají je za pár drobných. Ve vsi není voda, elektřina ani kanalizace, život bez budoucnosti zbavil lidi naděje a chuti něco změnit a jediné právo, které tu vládne, je právo silnějšího. Dima chce hned po pohřbu odjet, ale setkání s těmi, které zná od dětství, ho vtáhne do minulosti a přiměje ho k pokusu něco změnit.

Žánr: Drama
Režie: Robert-Adrian Pejo
Hrají a postavy: Zsolt Bogdán (Radu), Dorka Gryllusová (Oana), Oszkár Nyári (Janku), Miklós Székely B. (Dragomir), Radu Amzulescu (JR), Bence Mányoki (Petru)
Scénář: Géza Csemer, Robert-Adrian Pejo
Země: Německo, Maďarsko, Rumunsko
Rok výroby: 2005
Hodnocení: 67 %
Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 125 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko