Film Co chytneš v žitě

Sledovat film
Co chytneš v žitě
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Svěží povídkový film o tajemství, lásce a nástrahách skrytých v obilném poli.
Ve třech povídkách spjatých s obilným polem a situovaných do různých období roku, jsou s jemným humorem a citlivým poetickým nádechem vyprávěny příběhy hrdinů v různých životních etapách. Každá povídka je laděná v duchu jiné poetické konvence. Povídka Osina vychází z poetiky české nové vlny, odhalující bezděčnou směšnost, ale i citovost mezilidské komunikace. Stoh je orientován spíše směrem k literární tradici. Původ Cesty vychází z hrabalovské inspirace a jejích četných, většinou dosti zlyrizovaných filmových interpretací.

1. povídka - Osina
2. povídka - Stoh
3. povídka - Cesta

Žánr: povídkový, Romantický
Režie: Roman Vávra
Hrají a postavy: Karel Brožek (Ženich František), Klára Issová (Tajemná dívka ve stohu), Iva Janžurová (Nevěsta Jindřiška), Andrea Elsnerová (Katka), Ladislav Frej (David), Jaroslav Maštalíř (Hlídač)
Scénář: Roman Vávra, Martin Ryšavý, Jaroslav Pozzi
Země: Česká republika
Rok výroby: 1998
Hodnocení: 66 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko