Film Božské děti

Sledovat film
Božské děti
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 135 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Bratr a sestra, jeden pár bot, velké tajemství a každodenní drama. Jen bláhoví rodiče si mohou myslet, že o svých dětech vědí všechno.
Rodina malé Zahry a Aliho je tak chudá, že děti mají každý po jednom páru bot. Zahřiny střevíce byly už tak sešlapané, že musely k ševci. Ali sestřiny botky sice vyzvedne, jenže cestou je nešťastnou náhodou ztratí. Uvědomit si dosah takové ztráty pro dvě chudé íránské děti je pro nás, zhýčkané Středoevropany, velmi těžké. Do školy musí oba v něčem chodit a ve škole dokonce sportovat. Otec peníze na nové nemá a maminka je nemocná. Přiznat se ke ztrátě rodičům by nikam nevedlo. Co si počnou? Spásný nápad dělit se o Aliho kecky se sice zdá jako momentální řešení, ale jen na chvíli. A Ali to ví. Musí se o svou sestru postarat. Ale jak?

Žánr: Dobrodružný, Drama, Komedie, Rodinný
Režie: Majid Majidi
Hrají a postavy: Mohammad Amir Naji (Ali's otec), Amir Farrokh Hashemian (Ali), Bahare Seddiqiová (Zahra), Nafise Jafar-Mohammadiová (Roya), Fereshte Sarabandiová (Ali's matka), Kamal Mirkarimi (asistentka)
Scénář: Majid Majidi
Země: Írán
Rok výroby: 1997
Hodnocení: 83 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko